9 niesamowitych sposobów, w jakie Fitbit może odmienić twoje życie

Fitbit

Po latach walki z szaleństwem fitness, niespodziewanie stałem się jego członkiem po otrzymaniu Fitbit Charge 2 na moje urodziny. W tym czasie nie byłem pod wrażeniem, myśląc, że nie potrzebuję tego i nie będę z niego korzystał. Ale odkąd mój syn dał mi go, pomyślałem, że będę go nosił przez kilka dni, a potem ukryję go ze wszystkimi naszyjnikami z makaronu. Cóż, to się nigdy nie wydarzyło. Czemu? Ponieważ to urządzenie, którego byłem tak pewien, nie miało nic do zaoferowania, zmieniło moje życie.

Wbrew temu, w co wierzyłem, noszenie trackera naprawdę otwiera oczy i sprawia, że zdrowie i fitness są priorytetem. Odkryłem rzeczy, których nigdy bym nie znał, na przykład, ile rzucam i obracam, kiedy śpię i ile (za dużo) siedzę w ciągu dnia. Tak więc, rok później, jestem teraz właścicielem 2 Fitbits (poszedłem i kupiłem nowy Blaze kilka miesięcy temu) i chcę podzielić się z Wami 9 Amazing Ways a Fitbit może przekształcić swoje życie. Mam nadzieję, że po jej przeczytaniu dołączycie do szału fitness.

1. Daje Ci prawdziwą motywację

Możesz myśleć, że tracker nie może lub nie da ci motywacji, której potrzebujesz, ale uwierz mi, kiedy mówię, że noszenie Fitbit to cała motywacja, której potrzebujesz. Wyobraź sobie osobistego trenera podążającego za tobą przez cały dzień, szturchającego i wrzeszczącego na ciebie, abyś mógł więcej poruszać, ćwiczyć więcej i jeść mądrzej. Tak to wygląda, gdy nosisz Fitbit.

Kiedy go nosisz, nie możesz zgubić się w serialu lub miskę popcornu, ponieważ zacznie się brzęczać, jeśli zbyt długo siedzisz. Denerwujący? Tak, ale w tym przypadku irytujące jest skuteczne. Bezczynny alarm będzie buczał, dopóki nie wstaniesz i nie ruszysz się.

Aha, i dla użytkowników Blaze jest to jeszcze bardziej irytujące, mam na myśli coś lepszego, bo bezczynny alarm będzie buczał, dopóki nie przejdziesz ustalonej liczby kroków.

A jeśli to nie wystarczy, Fitbit da ci medal, gdy osiągniesz codzienne cele. Nie brzmi jak wiele, ale dla każdego, kto próbuje schudnąć, jest twórcą różnicy. Sprawia, że czujesz, że robisz to dobrze, i sprawiasz, że jesteś podekscytowany ćwiczeniami, a nie pączkami

2. To budzi cię …. O zdrowiu i kondycji

Fitbit

Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie myślisz, że wiesz, jak zdrowy jesteś, lub jak ciężko ćwiczysz. Cóż, nie robisz tego, a twój tracker to udowodni. Ponieważ Charge HR i Blaze mają wbudowane monitorowanie tętna, mogą pokazać, jak dobrze lub źle, jesteś pod względem kondycji fizycznej.

Podobnie jak w przypadku skali (przeklęte rzeczy!), Liczby na twoim trackerze nie kłamią. Oznacza to, że jeśli ćwiczysz za dużo lub za mało, powie ci to. Nie wiem jak wy, ale dla mnie, jeśli mam zamiar ćwiczyć, lepiej być tego wart. Ostatnią rzeczą, której pragnę, jest zbytnia pot dla niczego.

Twój Fitbit upewni się, że tak się nie stanie i trafisz w docelowe cele tętna, maksymalizując wyniki. Pomaga również osobom chorym bezpiecznie ćwiczyć, upewniając się, że się nie poddaje.

A jeśli chodzi o te kroki, osiągniesz 1000 i 10 000 marek w krótkim czasie. Będziesz bardziej wykorzystywać schody i robić więcej w domu, aby być aktywnym i poruszającym się. Więc nie tylko stracisz wagę, ale twój dom będzie czystszy niż kiedykolwiek.

3. To budzi cię … Dosłownie

Miło jest spać w zimny lub deszczowy dzień, ale spanie w sobie nie pomoże ci uzyskać odpowiedniej formy. Właśnie dlatego Fitbit jest tak świetny. Ma budzik, który budzi Cię każdego ranka, więc już nigdy nie przegapisz kolejnego treningu. Yay !?

Wiem, o czym myślisz: masz już budzik, więc jak to jest inaczej? Cóż, istnieją 2 powody.

Po pierwsze, nie ma drzemki, 5 (lub 20) dodatkowych minut do spania. Kiedy cię odejdzie. Po drugie, alarm wibruje, więc nie obudzi wszystkich, tylko ciebie. Twoja rodzina naprawdę to doceni i tak samo jak kiedyś zobaczysz, że cała twoja ciężka praca się opłaca.

4. Mówiąc o śnie …

Możesz nie spać w takim stopniu, ale dzięki Fitbit możesz śledzić i poprawiać jakość snu, kiedy to robisz. Sen jest tym, co pomaga twojemu ciału odmładzać, dając mięśniom czas na leczenie i odświeżenie. I nie chodzi tylko o to, jak długo śpisz, ale jak to się liczy. Twoje ciało potrzebuje czasu na uzupełnienie niezbędnych witamin i minerałów, co dzieje się, gdy śpisz zdrowo.

Twój tracker pomoże ci w tym, monitorując i analizując Twoje schematy snu, aby pokazać, jak głęboko jesteś niespokojny. Następnie możesz wprowadzić poprawki, takie jak brak kofeiny przed snem, aby zapewnić sobie spokojny sen. Zdziwisz się, jak dobrze się czujesz, kiedy lepiej śpisz. Hej, możesz nawet wstać przed alarmem … czasami.

Fitbit5. Uczy cię o jedzeniu

Ćwiczenie jest wspaniałe, ale to tylko niewielka część zdrowego stylu życia. To, co jesz i pijesz, jest dużą częścią tego równania, a Fitbit może ci w tym pomóc. Każdy Fitbit współpracuje z aplikacją Fitbit, która między innymi może śledzić to, co jesz i pijesz przez cały dzień.

Tak, możesz rejestrować to, co jesz i pijesz w książce, ale książka nie będzie w stanie podać ci wszystkich informacji o odżywianiu tego, co jesz. Aplikacja Fitbit może dać sumy kalorii, tłuszczu, węglowodanów i innych składników, dzięki czemu można zobaczyć, jakie zmiany w diecie należy wprowadzić.

Brzmi prosto, ale będziesz zaskoczony, gdy zobaczysz, jak daleko jesteś od kalorii dla niektórych „zdrowych” pokarmów, takich jak pełnoziarniste bułeczki. Pomoże Ci to zrównoważyć dietę, a także da ci przepisy i wskazówki, dzięki którym będziesz mógł podejmować mądrzejsze decyzje. Pomyśl tylko, że jeśli dobrze się odżywiasz przez cały tydzień, to jeden bajgiel z pszenicy w niedzielny poranek może być twoją nagrodą.

6. Możesz ustawić osiągalne cele

Jedną z największych zalet korzystania z Fitbita jest to, że sprawia, że ćwiczenia i utrata masy ciała są łatwe do opanowania i osiągalne. Możesz ustawić cele dzienne, tygodniowe i miesięczne, dając ci plan, który nie jest tak nieosiągalny.

Pomyśl o tym: ćwiczenia, aby stracić 40 funtów w ciągu 6 miesięcy brzmi jak długie i uciążliwe zadanie. Ale kiedy rozbicie go na mniejsze zadania, takie jak utrata 3 funtów tygodniowo lub utrata 10 funtów do końca miesiąca, łatwiej jest to osiągnąć.

Dzięki Fitbitowi możesz nie tylko ustawić tygodniowe i dzienne masy ciała, ale także wykonywać ćwiczenia. Możesz pracować od 100 do 500 kroków lub wyznaczać sobie cele do dłuższego ćwiczenia, np. Od 15 minut dziennie do 45. Blaze ma nawet wiele ustawień sportowych, dzięki czemu możesz wyznaczyć cele dla poszczególnych działań, np. ustawiony czas.

Osiąganie codziennych i tygodniowych kamieni milowych zwiększa pewność siebie, co jest kluczem do przestrzegania dowolnego planu ćwiczeń. Kiedyś po intensywnym treningu motywowałem się pozwalając sobie na grę – cliknij tutaj. Teraz gram, kiedy tylko chcę, ponieważ nie muszę traktować tego jako nagrody.

7. Ćwiczenie jest bardziej zabawne

Fitbit

Słowa ćwiczenia i zabawa nie mogą teraz współdziałać w twoim mózgu, ale kiedy już będziesz posiadał Fitbit. Dzięki aplikacji Fitbit możesz łączyć się z innymi użytkownikami i „konkurować” ze sobą, pobudzając cię do bycia mocniejszym i sprawiając, że czujesz się, jakbyś nie był sam.

Co podnosi mój drugi punkt: kiedy już masz Fitbit, możesz dołączyć do innej rodziny i przyjaciół, którzy ją mają, i chodzić, biegać lub robić swoje razem. Ćwiczenie jest zawsze przyjemniejsze dla partnera, a Ty możesz ćwiczyć, jeśli ktoś na ciebie czeka.

Nie wspominając już, że zdobywanie odznak za trafianie w cele to dużo zabawy!

8. Daje poczucie wspólnoty i wsparcia

Kiedy używasz Fitbit, łączysz się z innymi użytkownikami z całego świata, dając ci wbudowany system wsparcia, który również będzie dla ciebie wyzwaniem.

Możesz pomóc innym, dzieląc się własnymi doświadczeniami i ucząc się od siebie. Użytkownicy podzielą się wskazówkami, aby zmotywować, przepisy i więcej, dając więcej jedzenia i opcji ćwiczeń. Masz nieograniczoną pulę wiedzy, która może pomóc Ci osiągnąć i wyznaczyć realistyczne cele.

9. Spraw, aby każdy krok się liczył

Dla mnie największym problemem jaki miałem z trackerami było moje przekonanie, że „kroki” nie przynoszą rezultatów. Cóż, robią to na wiele sposobów. Kroki, buduj, zarówno w liczbach, jak i pod względem budowania twojej wytrzymałości. Codzienne wykonywanie czynności sprawia, że stajesz się osobą rutynową i masz poczucie sprawności fizycznej.

Dodatkowo, kroki mają wyniki. Spalają energię i pomagają zwiększyć metabolizm, zachęcając do utraty wagi i utrzymania. Nie wspominając, wszystkie te kroki prowadzą do zrobienia więcej, więc wyglądasz lepiej, podobnie jak twój czysty dom / biuro.

To tylko 9 niesamowitych sposobów, które Fitbit może przekształcić Twoje życie. Założę się, że gdy zdobędziesz Fitbit, będziesz mógł uzyskać jeszcze więcej korzyści. Więc idź i zdobądź, a następnie wróć i powiedz nam wszystko o swoim doświadczeniu!